SDS-2: Gençler İçin Kişisel Gelişim Seminerleri


(Duygu ve Stres Yönetimi için)

“Başarınız en fazla kişisel gelişiminiz kadar olacaktır”

Amaç: Sınava hazırlık sürecindeki öğrencilerin çalışma verimlerini direkt olarak etkileyen “Duygusal Enerji” kaçaklarından kurtaracak ve olumlu duygu durumuna geçmesini sağlayacak teknikleri öğretmek.
Kullanarak alışkanlık haline getirecekleri bu teknikler ile gerçek sınavlarda “rahat ve güvenli bir duygu durumu”nda olacaklardır.

Seminer İçeriği:
Beynin Başarı İçin Programlanması
Öz güven ve Kişisel İmaj yapılandırması
İnanç ve değerlerin belirlenmesi
Başarıya Götürecek Alışkanlıkların Kazanılması
Kişisel Enerji Yönetiminin Temelleri
Duygu durumunu değiştirme çalışmaları
Stres Yönetimi ve Rahatlama çalışmaları
Nefes Teknikleri ve Çalışmaları
Duygusal Özgürlük Teknikleri (EFT)

Seminer Bilgileri:
Üniversite sınavlarına hazırlanan öğrencilere yöneliktir.
Optimum verimin alınabilmesi için sınıf mevcudu 8-12 olmalıdır.
Uygulamaların notları verilecektir
Süre: 20 ders saati

 

Rüveyda T...

12 nci Sınıf


Seminerin katkıları çok fazla. Düzenli, programlı çalışmayı, olaylara daha pozitif bakmayı, sadece kendim için en iyi olanı görüp, başkalarının olay ve sorunları ile ilgilenmemem gerektiğini fark ettim. Emek ve çabalarınız için teşekkür ederim.

Burcu Y...

12 nci Sınıf


Kendimi tanımada yardımcı oldu. Bu kursa gelene kadar kişisel gelişim bana saçma gelen bir şeydi. Sadece çok çalışarak başarıya ulaşılabileceğimi sanıyordum. Öğrendiğim teknikler daha şimdiden bana yardımcı olmaya başladı.

Kübra U...

12 nci Sınıf


Bu seminere katıldığım için memnunum. Çünkü amaçlarıma ulaşıyorum ve bu beni hem mutlu ediyor hem de gururlandırıyor. Çalıştıkça başarımın farkına varıyorum ve gerçekten içim kıpır kıpır oluyor. Kendime olan güvenim artıyor. Teşekkür ederim.

Esra S…..

Mezun


Süresi kısa gelen bir seminerdi. Dolu dolu geçti ve bilinmeyen, öğrenilmesi gereken, pek çok şeyin olduğunu gösterdi. Hayat kalitesini artıracak nice yöntemden habersizliğimizi de... En önemlisi sınırları biz koyuyoruz, biz geçebiliriz, yapabiliriz. Duygularımı açık söylersem; SÜPERRRR!

Damla Ş…..

12nci Sınıf


Bu kurs bence çok etkili bir kurs. Çok zevkli ve mutluluk verici. Bütün katkılarından dolayı teşekkür ederim.

Feyzanur O…..

12nci Sınıf


Düzenli ve programlı çalışmanın her zaman sonuç verdiğine ve vereceğine inanan biriyim. Bence oluyor. Yapacağınız tek şey inanmak. Kursta öğrendiğim şu cümle bence herşeyi doğruluyor “Yapabilirim deseniz de, yapamam deseniz de HAKLISINIZ”.

Habibe Ö…..

12nci Sınıf


Kursa gelmeyi çok istememe rağmen tereddütteydim. Şu an çok mutluyum. İyi ki gelmişim diyebiliyorum. Kursta umduğumdan çok fazla şey öğrendim. Her şey için teşekkür ederim.